České Radiokomunikace výrazně rozšiřují plochy, kde si firmy budou moci bezpečně uložit svá data. Nabídnou jim totiž místo pro uložení firemních serverů i v regionech a stanou se jedním z největších hráčů na trhu. Využijí k tomu prostory, které se uvolnily po vypnutí analogového vysílání.
Operátor zprovozní od března velké datové centrum také v Praze u žižkovského televizního vysílače, které by ve finále mělo mít 1300 metrů čtverečních plochy datových sálů určených pro umístění serverů. Poptávka po bezpečném místě, kde je možné zajistit nepřetržitý provoz serverů, ze strany firem za poslední roky roste a investice chystají i další telekomunikační společnosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




