Na Miloše Formana mám dvě vzpomínky spojené s filmy Jana Švankmajera, které jsem produkoval. Ta první se váže k filmu Něco z Alenky z roku 1988, s nímž jsme byli v Berlíně a s nímž později Jan Švankmajer odjel do Spojených států, kde ho Miloš Forman, který má Švankmajerovy filmy rád, na konci osmdesátých let velmi propagoval. Vymyslel pro ten film vynikající slogan "Louis Bunuel + Walt Disney = Jan Švankmajer".

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se