Výsledky dvou největších českých operátorů ukazují, že i přes klesající výnosy a zisk zůstávají stále důležitou a mimořádně ziskovou součástí svých nadnárodních skupin. Provozní marže české Telefóniky i T-Mobilu zůstává v porovnání s ostatními zeměmi velmi vysoká a vysoký je i jejich zisk - a i díky tomu posílají české pobočky do Madridu či Bonnu každoročně tučné dividendy.
Mateřská společnost české Telefóniky, držící 69,4procentní podíl, se tak může po zdanění těšit na přibližně 7,6 miliardy korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






