Výsledky dvou největších českých operátorů ukazují, že i přes klesající výnosy a zisk zůstávají stále důležitou a mimořádně ziskovou součástí svých nadnárodních skupin. Provozní marže české Telefóniky i T-Mobilu zůstává v porovnání s ostatními zeměmi velmi vysoká a vysoký je i jejich zisk - a i díky tomu posílají české pobočky do Madridu či Bonnu každoročně tučné dividendy.

Mateřská společnost české Telefóniky, držící 69,4procentní podíl, se tak může po zdanění těšit na přibližně 7,6 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se