První městská část stále ještě nemá přesný přehled o tom, kdo jí dluží kolik peněz. Jedná se především o nájmy bytů i nebytových prostor. Několik posledních zasedání zastupitelstvo muselo odsouhlasit poskytnutí splátkového kalendáře dlužníkům, na jejichž závazky se teprve přišlo. A je pravděpodobné, že podobných případů bude ještě více.

Když totiž Praha 1 začala v letech 2008 a 2009 zavádět elektronický systém evidence pohledávek a majetku, několik provedených auditů zjistilo, že účetnictví není v pořádku. Chybělo spárování mezi pohledávkami a platbami. Městská část tedy neměla přehled o tom, který nájemce platí a který ne. A do dnešních dnů se stále objevují nové a nové dluhy, na které městská část poskytuje splátkové kalendáře.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se