Na světový mobilní kongres v Barceloně se vydaly i české společnosti, které podnikají v oblasti telekomunikací. Letos jich tu bylo šest, což je účast rekordní - i když nedosahuje počtu, který jsou schopné poslat na veletrh menší země. Třeba agilní Izraelci si objednali megastánek, kam se jim vešlo přes padesát společností. Českým firmám tu však podpora státu chybí.
Účast na veletrhu je totiž drahá záležitost a pronájem plochy znamená vysoké náklady - v přepočtu i 42 tisíc korun za metr čtvereční. Mnohé státy proto skrze své proexportní organizace dotují či zařizují prostor na veletrhu pro své společnosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



