Na loňský rok by většina hedgeových manažerů nejraději zapomněla. Průměrný hedgeový fond totiž loni přišel o více než pět procent svých investic.

Celý hedgeový byznys, jehož pověst je založena na tom, že dokáže dosahovat zisků v dobách růstu i poklesu trhů, tak zažil druhý nejhorší rok za poslední dvě dekády.

Neúspěch postihl i některá velká investorská esa, jako je třeba John Paulson - nejúspěšnější hedgeový manažer roku 2010 (vydělal 4,9 miliardy dolarů) loni svým investorům prodělal vůbec největší balík peněz, celkem 9,6 miliardy dolarů. Jeden z jeho největších fondů loni dokonce přišel o polovinu spravovaného majetku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se