Brazílie už ze sebe nebude dál dělat blázna a nechá posílit svoji měnu real. A to i v situaci, kdy bohatší národy získávají ekonomické výhody devalvováním svých měn. Říká to brazilský ministr financí Guido Mantega, který se před 18 měsíci proslavil pojmem "měnová válka".
Přesto se zdá, že příměří je v nedohlednu. Brazílie totiž zahájila novou ofenzivu, aby zhodnocování realu potlačila. Nedávno už podruhé v tomto měsíci rozšířila daň na zahraniční půjčky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






