Společnost Kodak si na vrcholu svého úspěchu užívala podle odhadů 80 až 90 procent hrubé marže při prodeji fotografických filmů. Devět z deseti filmů prodaných v USA pocházelo právě z Kodaku. Všichni víme, jak příběh dopadl.
Na přelomu tisíciletí si Nokia užívala tu stejnou dominanci a ziskovost jako dříve Kodak. Skoro stejně to vypadalo u RIM. Firma prostřednictvím svých telefonů Blackberry ovládla trh firem. Teď obě společnosti bojují o přežití. Nokia i RIM podcenily preference svých zákazníků. Těmi totiž nejsou robustní aplikace určené pro práci, ale zábava.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





