Společnost Kodak si na vrcholu svého úspěchu užívala podle odhadů 80 až 90 procent hrubé marže při prodeji fotografických filmů. Devět z deseti filmů prodaných v USA pocházelo právě z Kodaku. Všichni víme, jak příběh dopadl.

Na přelomu tisíciletí si Nokia užívala tu stejnou dominanci a ziskovost jako dříve Kodak. Skoro stejně to vypadalo u RIM. Firma prostřednictvím svých telefonů Blackberry ovládla trh firem. Teď obě společnosti bojují o přežití. Nokia i RIM podcenily preference svých zákazníků. Těmi totiž nejsou robustní aplikace určené pro práci, ale zábava.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se