Film

V - Viewegh napsal scénář, film Svatá čtveřice bude v kinech v srpnu

Filmy podle knih Michala Viewegha mají úspěch, avšak autor nebyl s filmovým přepisem pokaždé spokojen. I proto se rozhodl napsat scénář, podle něhož nyní režisér Jan Hřebejk dokončuje film Svatá čtveřice. Snímek, jenž se stane desátým Vieweghovým titulem uvedeným v kinech, bude mít premiéru v srpnu.

Buchty a Loutky připravují Cestu na sibiř

Divadlo Buchty a loutky uvede 4. dubna premiéru nové inscenace pro dospělé a dospívající diváky Cesta na Sibiř. Představení vzniklo podle knihy Martina Ryšavého Cesty na Sibiř oceněné Magnesií literou. "Hrajeme loutkami z padesátých a těly ze šedesátých let," říkají divadelníci.

Divadlo

V Ostravě hrají Ivanova

Národní divadlo moravskoslezské uvede dnes v premiéře hru Antona Pavloviče Čechova Ivanov. Režisérem představení je Štěpán Pácl. "Čechov psal své hry jako komedie, ač jejich vyústění je často tragické. A my Ivanova jako komedii hrát budeme," říká mluvčí Kateřina Ondřejková. V hlavních rolích se představí Tomáš Jirman, Lada Bělašková či František Večeřa.

Tomáš Klus vede i uzavírá desítku nejprodávanějších nahrávek

V čele české hudební hitparády je poslední album písničkáře Tomáše Kluse Racek. Jeho debutová deska Cesta do záhu(d)by naopak desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá. Na druhé místo postoupila skupina Flamengo s novým vydáním legendární nahrávky Kuře v hodinkách. Třetí příčka patří Danielu Landovi se záznamem koncertního turné Vozová hradba. Až poté následují zahraniční interpreti - čtvrté je album Old Ideas Leonarda Cohena, pátá je Adele s deskou 21 a šestý Bruce Springsteen s deskou Wrecking Ball.