Opera Mignon francouzského romantického skladatele Ambrosie Thomase zahájila na jaře 1992 samostatnou éru Státní opery Praha. Nyní - kdy byla tato scéna zase administrativně vrácena k Národnímu divadlu - téměř symbolicky a s trochu hořkým podtextem tuto éru také uzavřela. Po nedělní úsporné koncertní premiéře zazní ovšem už jen jedinkrát - a to dnes.

U neznámých nebo dějově problematických oper je podobné koncertní uvedení často jedinou cestou, jak s nimi publikum vůbec seznámit. V případě opusu, který jen ve Francii zaznamenal od 80. let 19. století již tisíce repríz, je to však bez režie, kostýmů a scénografie - tedy bez divadelní iluze - trochu zvláštní zážitek. Naštěstí měl nedělní večer k 20. výročí Státní opery alespoň pěknou hudební úroveň. Dirigent Tomáš Brauner zajistil v partu orchestru a sboru dostatečnou dynamiku emocí a sólisté naznačili i něco ze zázemí postav dramatu. Také čistě vokálně se jim dařilo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.