Schází mu už jen poslední krok, aby se v Česku odhodlal k nevídanému - zažalovat zaměstnavatele za to, že jej vyhodil kvůli diagnóze HIV.

Tři a půl roku pracoval jako státní policista v Praze. Od chvíle, kdy se dozvěděl zdrcující diagnózu, uplynuly čtyři měsíce do jeho propuštění. Výsledek HIV testu totiž prosákl na pracoviště.

"Když jsem na sklonku roku 2010 v práci předstoupil před posudkového lékaře, bylo jasné, že se můj životní sen právě sesypal jako domeček z karet," říká mladík M. B., jehož jméno redakce zná, ale na jeho přání jej nezveřejní, dokud se muž neodhodlá k soudnímu sporu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se