Bez jakéhokoli náznaku ironie je třeba říci, že pokud by byla těžba břidličných plynů skutečně takovou revolucí v energiích, jak tvrdí některé předpovědi, tak by to bylo pravé požehnání. V Evropě bychom se už nemuseli starat o zavírání kohoutků na plynovodech z Ruska, USA by se o velký kus přiblížily svému snu o energetické nezávislosti, politická mapa širšího Blízkého východu by se očistila od přímého či implicitního energetického vydírání okolního světa.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



