Bez jakéhokoli náznaku ironie je třeba říci, že pokud by byla těžba břidličných plynů skutečně takovou revolucí v energiích, jak tvrdí některé předpovědi, tak by to bylo pravé požehnání. V Evropě bychom se už nemuseli starat o zavírání kohoutků na plynovodech z Ruska, USA by se o velký kus přiblížily svému snu o energetické nezávislosti, politická mapa širšího Blízkého východu by se očistila od přímého či implicitního energetického vydírání okolního světa.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se