Vymáhání prostředků podvodně získaných od státu může narážet na motivační i kapacitní bariéru. Pokud totiž vznikne podezření na nezákonné praktiky při uzavírání smluv státních institucí, jsou to opět státní úředníci, kteří by měli svým úsilím vydobýt zpět to, co stát neoprávněně vyplatil.

A to je zpravidla nesnadné. Ať už pro nedostatek profesionálních kapacit k řešení složitých sporů s nejistým výsledkem nebo pro deficit pohnutek něco razantně řešit tam, kde možná pochybili blízcí či vzdálení kolegové úředníci.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se