Jen tři argentinští senátoři hlasovali proti znárodnění největší energetické firmy v zemi YPF. Argentina znárodněním společnosti získá 51procentní podíl společnosti, který nyní vlastní španělský Repsol.

Prezidentka Cristina Fernándezová krok ospravedlňuje tím, že mateřský Repsol do YPF málo investoval a společnost produkovala málo ropy. Španělé toto obvinění odmítají. "Roční investice YPF byly vyšší než jakékoliv jiné společnosti podnikající v oblasti ropy a zemního plynu v Argentině," uvedl Repsol ve svém prohlášení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se