Jen tři argentinští senátoři hlasovali proti znárodnění největší energetické firmy v zemi YPF. Argentina znárodněním společnosti získá 51procentní podíl společnosti, který nyní vlastní španělský Repsol.
Prezidentka Cristina Fernándezová krok ospravedlňuje tím, že mateřský Repsol do YPF málo investoval a společnost produkovala málo ropy. Španělé toto obvinění odmítají. "Roční investice YPF byly vyšší než jakékoliv jiné společnosti podnikající v oblasti ropy a zemního plynu v Argentině," uvedl Repsol ve svém prohlášení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




