Pročítal jsem si nedávno pasáže, které jsme po poradě s nakladatelským redaktorem vyškrtali z rukopisu. Román by měl dostat větší spád, text se zahustí a také to pomůže zlepšit pomalý rozjezd příběhu. Důvodům rozumím, i když je to někdy zdlouhavý boj, co probíhá mezi autorem a redaktorem nad odevzdaným rukopisem. Ale stejně je mi těch pasáží, které jsme vynechali, líto. Jenže co s nimi?

Napadlo mě, proč by to nemohlo fungovat jako u filmů. Podobný boj a těžké rozhodování, co nechat a co vystřihnout, se odehrává určitě po natáčení i ve střižně. Na DVD si pak divák může najít v rámci bonusů kromě komentáře režiséra či rozhovorů s tvůrci také vystřihané scény.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se