Dejvický patriot Petr Šabach je možná nejsympatičtějším českým bestselleristou - autorem, jehož každá nová kniha se umístí v žebříčcích nejprodávanějších titulů. Jeho prózy jsou jednoduché a čtenářsky vstřícné, ale nepodbízejí se tématy ani jazykem. To platí i o pravě vydané novince Máslem dolů.

Je pravda, že do začátků v devadesátých letech Šabachovi hodně pomohly Hřebejkovy filmové adaptace, počínaje muzikálem Šakalí léta, nicméně pozici, kterou tou dobou Šabachovy knihy mezi čtenáři získaly, si autor s přehledem drží a spíše posiluje. To už není a nemůže být úspěch odvozený od filmového marketingu, už je dávno jasné, že Šabach je autorským i lidským typem, který je blízký české střední třídě, zejména pak svým vrstevníkům (ročník 1951). Umí přesně zachytit její plebejství, odpor k autoritám a extrémům, tendenci k poklidnému životu mezi kamarády, kde nad ideologiemi, penězi, emocemi a módními trendy vládne zdravý rozum.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.