Největší petrolejářské firmy přišly s návrhem zavést v Česku mnohamilionovou kauci, kterou by musel zaplatit každý, kdo chce v Česku obchodovat s palivy. Chtějí tak omezit rozsáhlé daňové podvody s pohonnými hmotami. Jejich menší konkurenti však upozorňují, že by tato částka byla pro některé z nich nedostupná - to by vedlo k jejich vytlačení z oboru a omezení soutěže.

Představitelé velkých firem, jako jsou Benzina, Shell, OMV, ENI (Agip) nebo i státní Čepro, tvrdí, že by se tak výrazně snížila šance mnoha pochybných obchodníků, kteří nezaplacením DPH připravují státní pokladnu ročně o miliardy. Zároveň díky nezaplacené dani dodávají k vybraným pumpám benzin a naftu za tak nízké ceny, kterým ostatní pumpaři nedokážou konkurovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se