Paměť nám někdy, oživena přítomností, vyplaví pozoruhodné věci. Přítomnost přináší vesměs špatné zprávy o regionálních operačních programech, tzv. ROPech, a s nimi tak oblíbenou českou hru na "kdo za to může". A moje paměť pracuje, vyplavuje mi obrazy z počátku rozhodování o ROPech, kterému jsem byla nablízku jako náměstkyně ministra pro místní rozvoj. Píšu tyhle řádky s vědomím rizika, že nakonec někdo označí za viníka mě. A na úvod podotýkám, že o vinících je hloupé uvažovat. ROPy jako takové nejsou špatné. Špatní jsou jen lidé, kteří je zneužili.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se