Rok staré rozhodnutí Německa rychle uzavřít jaderné elektrárny začíná působit potíže německému průmyslu. Kancléřka Angela Merkelová se má dnes už podruhé během tří týdnů sejít s premiéry jednotlivých spolkových zemí, aby řešili rostoucí ceny elektřiny pro domácnosti i průmysl a chystanou stavbu nových zdrojů a tzv. chytrých sítí.
Zároveň provozovatelé německých jaderných elektráren, firmy E.ON a RWE, podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung podali stížnost k Ústavnímu soudu a požadují po vládě odškodné 15 miliard eur (385 miliard Kč) za předčasné uzavření jaderných elektráren, které přestanou pracovat do roku 2022.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






