Nelze se ubránit dojmu, že politici, kteří se snaží vypořádat s evropskou finanční krizí, k celému problému přistupují poněkud... politicky. Vždy se snaží vytvořit dojem, že celý problém mají pod kontrolou a že na jeho řešení stačí nějaké zázračné opatření a dostatek "politické vůle". A tak jsme měli eurobondy a fiskální unii, evropského ministra financí i záchranné "valy" a teď máme "bankovní unii". Politikům, těm národním i těm v čele nadnárodních institucí, jako by přitom ani nevadilo, že většinou jde jen o skořápky bez skutečného obsahu. Hlavní je heslo a zdání rozhodnosti.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se