Australská společnost Wildhorse Energy, která se v Česku zajímá o těžbu černého uhlí netradiční cestou jeho zplynování, ztrácí trpělivost. Nedávno dokonce zveřejnila prohlášení, že žádný stát s ní nezacházel tak jako Česko. Problém je ve stanovení průzkumných území pro případnou těžbu, na něž Australané čekají rok a půl. Ministerstvo životního prostředí, které firmě již jednu ze tří žádostí zamítlo, argumentuje, že se řízení několikrát přerušilo kvůli doplňování informací. Technický ředitel Wildhorse Energy Johan Brand v rozhovoru pro HN říká, že jeho firma je připravena dál čekat na rozhodnutí ministerstva a trpělivě vysvětlovat obcím neznámou metodu těžby.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





