V současnosti je šéf Raiffeisenbank Lubor Žalman až na lehkou letní virózu docela v pohodě. Banka nad očekávání vydělává a svému rakouskému akcionáři pomáhá naplňovat zvýšené požadavky regulace na kapitálové vybavení mezinárodní skupiny. Další vývoj už tak růžový být nemusí. Výnosy bank moc nerostou a při zhoršení evropské ekonomiky se dají čekat i větší potíže tuzemských bank se splácením úvěrů a propad zisků. Tím spíš se Raiffeisenbank bude podle něj držet nově nastavených přísnějších pravidel pro úvěrování, která prodražují půjčky méně dobrým klientům. "Hypotéky, které jsme v 1. čtvrtletí prodávali jen svým klientům, už ale opět prodáváme i ostatním lidem," tvrdí v rozhovoru Žalman.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





