O Václavu Klausovi je známo, že nezapomíná. To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč ministr zahraničí vysílá zkušeného lobbistu Michala Kuzmiaka "jen" na post generálního konzula v čínské Šanghaji - jelikož nejde o velvyslance, nepotřebuje k tomu souhlas hlavy státu. Těžko si totiž představit, že by Klaus, který beztak už několik let vede s Karlem Schwarzenbergem tichou válku o podobu české diplomacie, Kuzmiaka podepsal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







