O Václavu Klausovi je známo, že nezapomíná. To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč ministr zahraničí vysílá zkušeného lobbistu Michala Kuzmiaka "jen" na post generálního konzula v čínské Šanghaji - jelikož nejde o velvyslance, nepotřebuje k tomu souhlas hlavy státu. Těžko si totiž představit, že by Klaus, který beztak už několik let vede s Karlem Schwarzenbergem tichou válku o podobu české diplomacie, Kuzmiaka podepsal.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se