T rojice německých automobilek BMW, Audi a Daimler jako by současný útlum v evropské ekonomice a zpomalování růstového tempa v Asii nepociťovala. Během letošního prvního pololetí jí výrazně stoupl čistý zisk. Ale průběh druhého čtvrtletí naznačil, že dobré časy mohou skončit. Hlavně v západní Evropě, kde se letos počítá až s pětiprocentním poklesem automobilového trhu
Během letošního prvního pololetí nejvíce zvedla odbyt automobilka Audi, dceřiná firma Volkswagenu. Nyní na ni připadá skoro polovina provozního zisku celého koncernu. Ingolstadská automobilka v lednu až červnu prodala přes 733 tisíc vozů značky Audi, což představuje meziroční růst o 12,3 procenta. V výkonný šéf Rupert Stadler věří, že letos tak splní odbytový cíl 1,4 milionu aut. Bylo by to zhruba o sto tisíc více než loni.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




