T rojice německých automobilek BMW, Audi a Daimler jako by současný útlum v evropské ekonomice a zpomalování růstového tempa v Asii nepociťovala. Během letošního prvního pololetí jí výrazně stoupl čistý zisk. Ale průběh druhého čtvrtletí naznačil, že dobré časy mohou skončit. Hlavně v západní Evropě, kde se letos počítá až s pětiprocentním poklesem automobilového trhu

Během letošního prvního pololetí nejvíce zvedla odbyt automobilka Audi, dceřiná firma Volkswagenu. Nyní na ni připadá skoro polovina provozního zisku celého koncernu. Ingolstadská automobilka v lednu až červnu prodala přes 733 tisíc vozů značky Audi, což představuje meziroční růst o 12,3 procenta. V výkonný šéf Rupert Stadler věří, že letos tak splní odbytový cíl 1,4 milionu aut. Bylo by to zhruba o sto tisíc více než loni.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se