Původně si chtěl český investor Jan Pravda koupit jen boty. Nakonec ale vedla jeho návštěva obuvnictví ke koupi akcií. Boty polského výrobce obuvi NG2 se mu sice osobně nelíbily, měl ale pocit, že by u zákazníků mohly uspět. "Stály jen 1500 korun, ale vypadaly mnohem dražší, byly navíc hodně praktické," vzpomíná spolumajitel investičního fondu Sanning Capital. Na akciích společnosti NG2 podle svých slov skutečně vydělal. Kolik, to říci nechce. "Když se vám nějaký produkt jako zákazníkovi líbí nebo odhadujete, že se lidem bude líbit, tak je to lepší ukazatel než složité propočty ohodnocení akcií, které stejně vycházejí jen z minulých výsledků firmy a pro její budoucí vývoj vůbec nemusí být směrodatné," říká Pravda.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.