F rancouzská automobilka Renault, která ztrácí podíl na evropském trhu, sází na Afriku. Závod v marocké Casablance, kde montuje své modely 50 let, jí už nestačí. Letos v únoru spustila výrobu Dacií v Tangeru a v příštím roce tam přibude druhá linka. Výroba tak stoupne na 400 tisíc vozů ročně.

V Tangeru, druhém marockém přístavu, tak vzniká největší automobilka v Africe. Francouzi ve spolupráci s japonským Nissanem do ní investují miliardu eur. Bude chrlit hlavně model Dacia Lodgy a na něj navazující Dokker. Většina produkce bude určena na vývoz nejen do Evropy, ale také na Blízký východ.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se