Případ pražského dopravního podniku mám dává tři lekce. Především poprvé vidíme, kam až může korupce vést: K chaotickému omezování a rozpadu veřejných služeb. Podle střízlivých odhadů vyhloubily zkorumpované zakázky uzavřené v době primátorování Pavla Béma tunel stamilionových rozměrů. Stejné peníze chybí, aby mohla pražská MHD fungovat jako dosud. A tak se "optimalizuje". Od září skoro nic nepojede, kam jezdilo, a pokud ano, tak méně často. Spolčení šíbrů, politiků (hlavně ODS a ČSSD) a managementu nám ukradlo jednu z nejlepších MHD v Evropě. Poprvé je zřetelně vidět, že korupce není rozkrádání imaginárních peněz, jak to vypadalo v případu Davida Ratha, ale že nás skrze ní konkrétní lidé okrádají o civilizaci.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se