Pražský dopravní podnik platil v době, kdy jej vedl Martin Dvořák, desítky milionů korun za externí právníky. Konkrétně za služby dnes už bývalé kanceláře Šachta a partneři, kteří v letech 2007 až 2010 inkasovali 160 milionů korun.
Suma vyšla najevo z právní analýzy, kterou pro primátora Bohuslava Svobodu zpracovali advokáti blízcí protikorupční organizaci Transparency International. Podle nedávno odvolaného ředitele Vladimíra Liche přitom podnik nikdy nevypsal na právní služby soutěž.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






