Volba, před kterou stojí česká pravice, a speciálně ODS, je velmi jednoduchá. Buď bude mít vyšší daně, a k tomu ještě chvíli vlastní vládu, anebo vyšší daně a vládu levice k tomu.
Není to úplně těžké rozhodování, jde jen o to najít způsob, který by všem aktérům umožnil udržet si přijatelně svou tvář. Tedy premiéru Nečasovi, jeho stranickým kritikům - a pozor, taky Miroslavu Kalouskovi, na němž už je dost vidět naprostá otrávenost z jeho poněkud labilních spojenců - zhruba asi taková, jakou v 90. letech pociťovali členové ODS z lidovců.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




