Volba, před kterou stojí česká pravice, a speciálně ODS, je velmi jednoduchá. Buď bude mít vyšší daně, a k tomu ještě chvíli vlastní vládu, anebo vyšší daně a vládu levice k tomu.

Není to úplně těžké rozhodování, jde jen o to najít způsob, který by všem aktérům umožnil udržet si přijatelně svou tvář. Tedy premiéru Nečasovi, jeho stranickým kritikům - a pozor, taky Miroslavu Kalouskovi, na němž už je dost vidět naprostá otrávenost z jeho poněkud labilních spojenců - zhruba asi taková, jakou v 90. letech pociťovali členové ODS z lidovců.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se