Česká republika hrála s dotacemi vabank. Korupční kauzy a nedůsledné kontroly vystřídaly i příznivé zprávy o obnovení čerpání schválené Evropskou komisí. Úplné zavření kohoutků nám již tedy nehrozí. Získali jsme přes 9 miliard korun, avšak vyhráno zdaleka není. Jak pokračovat dál, abychom úspěšně stabilizovali čerpání EU fondů i do budoucna?

Evropské dotace nejsou a priori zkázou zdravého tržního prostředí, jak tvrdí někteří skeptici. Podporou skutečných priorit a posílením konkurenceschopnosti lze naopak tržní prostředí vytvořit či narovnat tam, kde nefunguje. Současných 24 operačních programů bohužel představuje 24 nesourodých cílů, ve kterých se stěží někdo vyzná. V návrhu jejich nastavení pro období 2014-2020 však není třeba začínat od píky. Základ připravila vláda v podobě Strategie konkurenceschopnosti a zároveň svým loňským usnesením vzala na vědomí pět národních priorit: zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky, rozvoj páteřní infrastruktury, efektivnější veřejnou správu, podporu sociálního začleňování, rozvoj péče o zdraví a integrovaný rozvoj území. Neznamená to však, že lze podpořit každou žádost o přidělení dotace.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.