V pondělí jsem byl v Amsterodamu, kde se mi potvrdilo to, čeho jsem si všiml už o letních prázdninách v "bohaté severní Evropě", tedy v Dánsku, Švédsku a Německu, a sice, že krize se nakonec začíná projevovat i tady.

Většina odborníků a investorů často zapomíná, že nulové úrokové sazby přestaly mít na ekonomiku efekt už před dvěma lety. Až doteď nás chránily obrovské rozpočtové přebytky států na severu Evropy, ale měli bychom se připravit na horší časy. Právě bohatý sever by mohl být katalyzátorem pro potřebné mikroekonomické změny, ke kterým jsem vyzýval (a doufal v ně).

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se