Externí právníci, kteří pracují pro Ředitelství silnic a dálnic, dostanou výpověď svých smluv. Advokáti se k nim dostali za éry exministra dopravy Aleše Řebíčka. Jde například o kancelář Miroslava Jansty či Weil, Gotshal & Manges, které pracovaly pro ministerstvo a u nichž Řebíček tajil, co vlastně za stamiliony dělají.

"Chceme uzavřít nové rámcové smlouvy. Počítám, že tendry vypíšeme v horizontu příštího měsíce. Ceny, které platíme nyní, jsou absolutně nepřijatelné," říká šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) David Čermák. Ceny jsou totiž nastaveny ještě z Řebíčkovy éry. Výjimkou není, že ŘSD platí 4800 korun za hodinu práce.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se