Externí právníci, kteří pracují pro Ředitelství silnic a dálnic, dostanou výpověď svých smluv. Advokáti se k nim dostali za éry exministra dopravy Aleše Řebíčka. Jde například o kancelář Miroslava Jansty či Weil, Gotshal & Manges, které pracovaly pro ministerstvo a u nichž Řebíček tajil, co vlastně za stamiliony dělají.
"Chceme uzavřít nové rámcové smlouvy. Počítám, že tendry vypíšeme v horizontu příštího měsíce. Ceny, které platíme nyní, jsou absolutně nepřijatelné," říká šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) David Čermák. Ceny jsou totiž nastaveny ještě z Řebíčkovy éry. Výjimkou není, že ŘSD platí 4800 korun za hodinu práce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






