V průběhu doby jsme si zvykli na příjemné zdanění ve výši patnácti procent. Trochu nám to sice kazí český vynález "nahrubňování o pojištění", ale s tím se snažíme nějak vypořádat. Přes všechny ústrky a brblání je potřeba přiznat, že efektivní daňová sazba kolem dvaceti procent (a mnohdy pod) je příjemná.
A to mluvíme jen o zaměstnancích. U podnikatelů je situace ještě lepší. Podnikatel bez reálných nákladů stlačí při větších objemech a se čtyřicetiprocentním paušálem sazbu někam k deseti procentům (nebo s šedesátiprocentním paušálem někam k šesti, nechávám stranou zemědělce a řemeslníky, kteří mají reálné náklady). Těžko budeme v EU hledat stejně pěkný daňový ráj.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



