Sedmadvacetiletý David Hégr studoval nanotechnologie na Technické univerzitě v Liberci. Plánoval si, že jeho budoucnost bude spjatá právě s tímto rychle se rozvíjejícím oborem. Nakonec zakotvil u atomové energetiky. Přivedla ho k tomu prázdninová stáž v Jaderné elektrárně Temelín, kterou ČEZ každoročně pořádá pro vybrané studenty technických škol. "Nejdřív jsem musel zvládnout výběrové řízení, které proběhlo už v zimě. Prošel jsem různými testy, odborníci nás sledovali i z psychologického hlediska, jak se dovedeme soustředit a podobně. Tímto sítem nás prošlo asi čtyřicet ze tří stovek přihlášených," popisuje David, jak se na letní školu ČEZ před více než dvěma lety dostal.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se