Je velmi zajímavé sledovat převážně odmítavé reakce na evropský pokus o zavedení kvót pro zastoupení žen ve vedení společností. Je však tato kritika proti kvótám oprávněná a měla by úprava navrhovaná Evropskou komisí u nás vůbec nějaký efekt?
Zastoupení žen ve vedení firem v Česku je tristní. Proč tedy takový nesouhlas s iniciativou, která si klade za cíl tuto skutečnost změnit? Jedná se snad o obecný nesouhlas s čímkoliv, co by nám chtěl někdo nějak uměle nařizovat? A platí vlastně v tomto případě ono slovo uměle, když bychom naopak mohli mluvit o snaze dosáhnout v dohledném čase ve vedení firem poměru, který by reálně odpovídal složení společnosti?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



