Je velmi zajímavé sledovat převážně odmítavé reakce na evropský pokus o zavedení kvót pro zastoupení žen ve vedení společností. Je však tato kritika proti kvótám oprávněná a měla by úprava navrhovaná Evropskou komisí u nás vůbec nějaký efekt?

Zastoupení žen ve vedení firem v Česku je tristní. Proč tedy takový nesouhlas s iniciativou, která si klade za cíl tuto skutečnost změnit? Jedná se snad o obecný nesouhlas s čímkoliv, co by nám chtěl někdo nějak uměle nařizovat? A platí vlastně v tomto případě ono slovo uměle, když bychom naopak mohli mluvit o snaze dosáhnout v dohledném čase ve vedení firem poměru, který by reálně odpovídal složení společnosti?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se