Končí Vánoce a Ivana Řápková měla dvojnásobný důvod slavit. Poslanecká sněmovna totiž přehlasovala prezidentské veto a schválila její novelu zákona o přestupcích, která umožňuje obcím vykázat ze svého území každého, kdo se opakovaně dopustí přestupku. Co z toho plyne pro nás?

Řekněme si to po pravdě: moc dobře to nevypadá. Porušili jste někdy noční klid? Požili jste alkohol, ačkoliv jste věděli, že budete vykonávat zaměstnání? Jednou vám to projde, ale příště už vám může z magistrátu přijít oznámení, že se vám po dobu následujících tří měsíců zakazuje pobyt ve vašem městě. Můžete si sbalit kufr a odstěhovat se k příbuzným na venkov. Pokud příbuzné nemáte, můžete spát v autě na parkovišti nebo stanovat v lese.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se