Naprosto přesně si pamatuji, kdy jsem poprvé vstoupil do laboratoře Antonína Holého. Na úvodní stránce mého prvního laboratorního deníku na Ústavu organické chemie a biochemie v Praze stojí datum 2. října 1992. Na podzim toho roku jsem právě nastupoval do 3. ročníku VŠCHT a bylo záhodno začít aktivně pracovat v laboratoři, ale neměli tam zrovna nikde místo. A tak mi moje tehdejší školitelka nabídla, zda bych neměl zájem nastoupit do laboratoře doktora Holého v ústavu organické chemie. Hned druhý den jsem šel na krátký pohovor s panem doktorem a zhruba do týdne jsem už pobíhal v jeho laboratoři v bílém plášti. Bylo to štěstí a souhra náhod.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se