Výstavba nových osad na Západním břehu představuje nejen reakci Izraele na palestinský úspěch ve Valném shromáždění OSN, ale je součástí širší politiky vlády Benjamina Netanjahua. Díky vládním investicím do osídlování území, které mezinárodní společenství považuje za okupovaná, je snazší získat byt tam než v samotném Izraeli.

Na Západním břehu vznikají tisíce nových bytů a i zařízení naznačující, že izraelští osadníci tu mají zůstat trvale. Na konci roku ministr obrany Ehud Barak oznámil, že veřejná škola ve městě Ariel získává statut univerzity. Podle Šarit Michaeliové z humanitární organizace B'etselem jde o další krok, kterým se vláda dostává za Zelenou linii představovanou hranicemi před Šestidenní válkou z roku 1967.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.