Daniel Piršč patří k těm málo designérům, kteří pracují převážně v jediném materiálu. Po studiích na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové se rozhodl odstěhovat do Mikulova, kde založil hned v sousedství židovského hřbitova porcelánovou manufakturu. Dnes jeho tvorba představuje výrazné obohacení designérské scény v Čechách.
Piršč na sebe upozornil nejen delikátními filigránovými vázami, ale také sérií trojrozměrných porcelánových tapet v podobě letadel či obřích kapek. Jednou z jeho posledních novinek je automobil. Tento vůz je vlastně kombinací Tatraplanu a Batmobilu s černou glazurou, která dodává tradičně bílému porcelánu zvláštní náboj. Samotný objekt může sloužit jako trofej nebo vytvoří na stěně rozlišné prostorové kompozice.
Foto: Emanuel Mizia
Zapůjčil DOX by Qubus.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist