V minulém týdnu zrychlily prodeje vzácných kovů, které trápí zlato a stříbro už od loňského října. Zlato se tak chvílemi dostalo až na sedmiměsíční minimum, tedy 1555 dolarů za unci. Kovu příliš nevěřili ani dlouhodobí investoři využívající burzovně obchodované produkty (ETF, ETP). Ti v minulém týdnu - do čtvrtka - snížili své pozice o 40 tun. Šlo přitom o čtvrtou největší redukci za posledních pět let.

Stále se zlepšující klíčová ekonomická data v USA totiž znamenají pro trhy očekávání toho, že dojde k ukončení nebo omezení kvantitativního uvolňování.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se