Přední americké banky, JPMorgan Chase a Goldman Sachs pokračují i letos ve snižování počtu svých zaměstnanců.

Největší americká banka podle aktiv JPMorgan Chase hodlá propustit až devatenáct tisíc lidí, z toho zhruba čtyři tisíce tento rok. Společnost to včera v New Yorku oznámila investorům, uvedla agentura Bloomberg.

Propouštění se má týkat divize drobného bankovnictví, kde přijdou o práci tři až čtyři tisíce lidí, a divize hypoték, odkud odejde 13 až 15 tisíc zaměstnanců.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se