V globální krizi je nejlepší lokální řešení. S touto představou vede Iva Milerová už čtvrtým rokem českou nahrávací firmu Supraphon. A zřejmě vsadila na správnou ideu. Supraphon, který byl ještě před několika lety považován za "muzeální exponát", se proměňuje v hybnou sílu tuzemského hudebního trhu. Milerová přestoupila do Supraphonu z ředitelského křesla české pobočky nadnárodní gramofonové firmy Warner Music. To se záhy neplánovaně zúročilo. Když se "Warneři" rozhodli v roce 2010 stáhnout z Česka, převzal Supraphon prodej jejich alb. V loňském téměř stotřicetimilionovém obratu Supraphonu dosáhl podle Milerové prodej fyzických alb Warner Music v Česku částky kolem deseti milionů korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



