Provozovatel akciových trhů Nasdaq OMX se připravuje na vstup na evropský komoditní a energetický trh. A to ho na rychle rostoucím trhu v regionu dostane do přímé konkurence s dalšími provozovateli, jako jsou Deutsche Börse a IntercontinentalExchange.
Během příštích měsíců transatlantický provozovatel burz rozšíří obchodování s deriváty na elektřinu do Německa. Současně ale plánuje zavést i forwardy na plyn a uhlí, a to nejen v Německu, ale i v skandinávských zemích.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



