Provozovatel akciových trhů Nasdaq OMX se připravuje na vstup na evropský komoditní a energetický trh. A to ho na rychle rostoucím trhu v regionu dostane do přímé konkurence s dalšími provozovateli, jako jsou Deutsche Börse a IntercontinentalExchange.

Během příštích měsíců transatlantický provozovatel burz rozšíří obchodování s deriváty na elektřinu do Německa. Současně ale plánuje zavést i forwardy na plyn a uhlí, a to nejen v Německu, ale i v skandinávských zemích.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se