Učit jazyky není jen tak. Jde vlastně o sebedestruktivní business. Lidé se mě totiž také ptají: "A co až je všechny naučíte, co pak budete dělat, ha?" Naučil jsem se na to odpovídat, že až všechny naučíme anglicky, tak je začneme učit čínsky, protože tou dobou už bude nejvyšší čas. A to bude trvat tak dlouho, že se toho nedožiju. Mí následovníci pak snad přijdou s něčím lepším.

Ať se na to podíváme z jakékoli perspektivy, spojení "cizí jazyky a Češi/Moravané/Slezané" provázejí nepříliš lichotivé komentáře. Všichni znají příběhy, jak se cizinec někde v hospodě pokoušel objednat oběd, jak se turisté ptají na cestu ve městech nebo jak některý z politiků nedokáže dát v cizím jazyce dohromady jednoduchou odpověď na kameru. Říkám si: děláme to my špatně, nebo se s tímto "materiálem" nedá líp pracovat?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se