Zdanění velkých firem bude pod pečlivým dozorem. Bruselští úředníci přišli s novým plánem, podle kterého by měly firmy napříště zveřejňovat své zisky i daně v každé ze zemí, kde působí.

Právě úvahy o výši daní, které platí nadnárodní společnosti, vyvolaly v poslední době ostré politické debaty a obvinění, že mezinárodní giganti, jako jsou Apple, Starbucks a Google, se placení daní vyhýbají.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se