Už šestnáct let se k nám vracejí velké povodně a po každé z nich si Česko sepsalo dlouhý katalog poučení. Takže je čas na prověrku, jak s nimi stát naložil. Porovnání s moravským vodním kataklyzmatem z července 1997 ukazuje jednu důležitou věc: naučili jsme se mnohem lépe čelit přírodním katastrofám. Tisícům lidí z vyplavených domů tohle bude znít jako nehorázná provokace, a kdo jsme my, abychom se jim divili.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se