Washington si vyměňuje s Moskvou a Pekingem ostré vzkazy. Americký ministr zahraničí John Kerry včera vyzval Moskvu k vydání Edwarda Snowdena - bývalého konzultanta amerických tajných služeb, který uniká před americkou spravedlností. V USA je Snowden stíhán za špionáž, protože vyzradil tajný program sledování internetové komunikace.

"Doufáme, že Rusko není na straně někoho, kdo je obviněn z porušování zákonů v jiné zemi," řekl Kerry. Současně tlumil obavy, že současná roztržka poškodí vztahy obou zemí. "Není nezbytné stupňovat konfrontaci," řekl šéf americké diplomacie.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se