Cena zlata dosáhla své nejnižší úrovně za poslední tři roky. Rapidní pokles je považován za jeden z největších kvartálních propadů od kolapsu v systému regulace měn Bretton Woods v roce 1971, který fixoval hodnotu dolaru ke kovu.
Bankéři tvrdí, že snaha zbavit se zlata vypukla mezi bohatými jednotlivci a manažery aktiv poté, co šéf Fedu Ben Bernanke minulý týden poprvé představil rámec pro americkou centrální banku, jak ukončit její stimulační program kvantitativního uvolňování.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




