ft.com

Cena zlata dosáhla své nejnižší úrovně za poslední tři roky. Rapidní pokles je považován za jeden z největších kvartálních propadů od kolapsu v systému regulace měn Bretton Woods v roce 1971, který fixoval hodnotu dolaru ke kovu.

Bankéři tvrdí, že snaha zbavit se zlata vypukla mezi bohatými jednotlivci a manažery aktiv poté, co šéf Fedu Ben Bernanke minulý týden poprvé představil rámec pro americkou centrální banku, jak ukončit její stimulační program kvantitativního uvolňování.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se