Od Rusnokovy vlády nemůžeme očekávat zhola nic. Ani dobrého, ani zlého. Bude to vláda na pár dnů, maximálně týdnů. Za tak krátkou dobu si ministři ani nestihnou rozložit věci na stole. Jen nestačím kroutit hlavou, jak si prezident Zeman mohl myslet něco jiného, samozřejmě za předpokladu, že mu jde o to, aby se jeho "odborníci" pustili co nejdříve do práce.
Prezident ale není tak naivní, aby si myslel, že parta jeho spolustraníků dostane od parlamentu důvěru. Jemu jde o to, aby nevynechal žádnou příležitost ukázat, kdo je v Česku svrchovaným pánem. Parlament však prezidentu Zemanovi neodpustí a nesmí odpustit jeho troufalé pohrdání nejen sněmovnou, ale pohrdání parlamentním systémem vůbec.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



