V českém zdravotnictví, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem financí, budou brzy chybět další stamiliony korun. A v případě černého scénáře to může být přes dvě miliardy. Takovou částku totiž vyberou ročně na poplatcích - které k 1. lednu 2014 zrušil Ústavní soud - tuzemské nemocnice.

"Prvního ledna příštího roku, nebude-li přijata žádná nová právní úprava, bude poplatek zrušen," potvrdil předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se